Описание
Приготування до свята розпочинаються на початку грудня, коли на західній стороні площі Ринок та на проспекті Свободи відкривається Львівський різдвяний ярмарок. Він є першим різдвяним ярмарком в Україні і пропонує своїм відвідувачам новорічні сувеніри, традиційні вироби з кераміки, лляні речі, авторські роботи художників, різні смаколики, пампушки, мед, глінтвейн, вареники та гарячий шоколад[3].
На початку зими також починає працювати ковзанка на півнійчній стороні площі Ринок. Відомо, що її заливали на цьому місці ще напередодні Першої світової війни, однак потім традицію було втрачено[4]. Її відродження було одним з пунктів передвиборчої програми міського голови Львова Андрія Садового на виборах у 2006 році. Взимку 2006-2007 років ковзанка була відроджена, і відтоді стала тридиційною. Її щороку організовує ТзОВ Науково-виробнича фірма «Відкриті комп'ютерні системи (ВІКОС)»[5]
Традиційно, 19 грудня, на День святого Миколая, запалюється головна ялинка міста, яка стоїть на площі перед Оперним театром, та святкова ілюмінація[6]. Напередодні Католицького Різдва (25 грудня) на південній стороні площі Ринок, перед входом в ратушу встановлюється головна шопка міста. Ковзанка на площі Ринок
До 25 грудня у місто також прибуває Вифлеємський вогонь миру. Традиційно Львів є першим пунктом у маршруті його слідування Україною. Громаді міста він передається під час урочистого богослужіння в Соборі святого Юра[7].
6 січня, на Святий Вечір, урочиста процесія на чолі з міським головою Львова, що починається від ратуші на площі Ринок, йде до проспекту Свободи, де встановлюється головний дідух Львова[8][9].
Львів'яни дуже шанують Святий вечір і Різдво. ЗМІ відзначають, це це єдині дні коли у місті все зачинено, а гість відчуває себе чужаком[1]. Жителі міста зберігають традиції організації Святої вечері з дванадцятьма пісними стравами на чолі з кутею, узваром та пампушками. Після вечері, здебільшого, діти, починають колядувати, ходячи від хати до хати. На саме Різдво, 7 січня, містом починають ходити вертепи. Вони виступають як в центральній частині міста, так і ходять по хатах. Після завершення церковних богослужінь починаються народні гуляння.
Дідух перед Оперним театром
В музеї народної архітектури та побуту «Шевченківський гай» в рамках фестивалю «Спалах різдвяної звізди» всіх охочих вчать робити різдвяні звізди, які наступного дня беруть участь в параді звіздарів та верпетів, що проходить центральними вулицями міста[10].
В один з перших днів після Різдва на площі Ринок відбувається Свято пампуха, в рамках якого проходить конкурс вертепів, конкурси з випікання та поїдання пампухів, різдвяна коляда, концерти[11]. Від Різдва до кінця січня в Домініканському соборі (Храмі Пресвятої Євхаристії) відбувається всеукраїнський фестиваль колядок «Велика коляда», заснований у 1999 році[12]. Незабаром після Різдва в Хмільному домі Роберта Домса відбувається фестиваль «Рок-коляда», особливістю якого є те, що колядки та щедрівки виконуються не у традиційному народному звучанні, а у етно-роковому стилі[13].
Львівські телеканали
http://ua.2onlinetv.com/tv/stream.php?id=2812
http://tv.zik.ua/index/onlinetv